Matbaa Hizmetleri

''Kreatif Fikirler, Mutlu Müşteriler''

Yaptığımız her işi yeni bir proje olarak görürüz. Bu projede ise alternatif sunmak, bu alternatifler arasından en etkili olanları belirlemek ve en çarpıcı tasarımı seçmek hizmet önceliğimizdir. Müşterilerimizin görüşlerini alarak ilerlemek, baskı öncesi prova baskı ve maket sunumu ve projeyi sonuçlandırmak iş kalitemizin olmazsa olmazıdır. Müşterimizin isteğini karşılayacak ve farklılık yaratacak yenilikler ortaya koyarak işimizi yaparız.

İyi bir tasarımcı hazırladığı tasarımın hangi koşullarda kullanılacağını iyi çözümlemeli ve tasarımına bu yönde önem vermelidir. Çünkü tasarımlar kullanıldıkları ve baskı yapıldıkları yüzeye göre çeşitli şekillerde algılanabilirler. Baskı öncesi aşamalar matbaa sektöründe bu nedenle çok önemlidir.

Zaman, kalite ve güven daima birlikte bulunur ve birbirini tamamlar. Kalite konusunda her müşterinin beklentisi farklı olabilir. Kalite basılmış işin, verilen örneğine veya prova baskısına benzerlik derecesinden anlaşılır. Bu benzerlik derecesi açık, orta, koyu ve zemin renk tonu yoğunluğu, renklerin üst üste oturmaları, keskinlik, temizlik gibi farklılıkları vardır.

Baslıca kullandığımız dört baskı tekniğimiz bulunmaktadır. Bunlar ofset baskı, serigraf baskı, flekso baskı ve digital baskıdır.

Ofset Baskı en kaliteli basım şeklidir.  Bu baskı tekniğinde, su ile mürekkebin kimyasal olarak birbirine karışmaması baskının yapılmasını sağlamaktadır. Baskı öncesi kalıp hazırlanır. Eskiden kalıplar film çekilerek ( reprodüksiyon ) yapılmakta iken, günümüzde bilgisayarlardan kalıba pozlandırma (CTP) yapılmaktadır.

Serigraf baskı rakle adını verilen dikdörtgen cisim ile boyanın kumaşa geçmesini sağlayan bir basım tekniğidir. Genelde az sayıda basım yapılacak ise kullanılmaktadır.  Reklamcılıkta sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Şapka, mont, cam veya seramik bardak gibi materyallere baskı işlemi için ideal bir baskı yöntemidir.

Flekso baskı ambalaj ürünleri basımlarında, poşetlerde, oluklu mukavva, etiket ve kraft kağıtlarının baskısında kullanılan bir tekniktir. Yüksek hızda ve kalitede olmasından dolayı, genelde çok tirajlı işlemlerde rahatlıkla kullanılan basım tekniğidir. Maliyetleri de diğer basım tekniklerine göre düşüktür.

Digital baskı bilgisayar üzerinde hazırlanmış ya da bilgisayara yüklenmiş olan fotoğraf ve tasarım gibi materyallerin, geliştirilmiş baskı teknolojisi sayesinde kağıda veya başka malzemelere aktarılmasıdır. Boyut sınırlaması olmaması, hızlılığı ve çok net baskı kalitesi olması nedeni ile son yıllarda çok tercih edilmektedir.

Baskı öncesi ve baskıdan sonra önem taşıyan mücellithane spiral, Amerikan cilt, iplik dikişli cilt, sırt tutkallı cilt, tel dikişli cilt, kesim, yapıştırma, kırım, katlama vs. baskıdan sonra el işçiliği gerektiren ve ürünü tamamlayan tüm aşamalarda en yüksek kaliteyi sunmaktayız.

Bu ürünü sepete eklediniz: